Nity z rur aluminiowych

Nity z rur aluminiowych

Nity rurowe aluminiowe wykonane są ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości, charakteryzującego się niezwykłą lekkością, a gęstość wynosi zaledwie jedną trzecią gęstości nitów stalowych. Co więcej, materiał ten zapewnia doskonałą odporność na korozję, skutecznie przeciwstawiając się erozji powodowanej przez środowisko atmosferyczne i wodę morską. Unikalna konstrukcja z pustą strukturą dodatkowo zmniejsza masę całkowitą przy zachowaniu wytrzymałości. Nity z rur aluminiowych produkowane przez firmę Nuote Metals charakteryzują się dużą precyzją. Prosimy o przesłanie nam zapytania.

Wyślij zapytanie

Opis produktu

Jakiśnit z rurki aluminiowejto krótki kawałek aluminiowej rurki z główką uformowaną na jednym końcu. Trzon jest pusty od ogona do głowy. Podczas montażu cienka ścianka toczy się na zewnątrz z bardzo małą siłą – zwykle 15–20% siły wymaganej przez solidny nit.


To nit, który wybierzesz, gdy waga jest ważniejsza niż wytrzymałość.Nity z rur aluminiowychto najlżejsze dostępne na rynku łączniki drążone – ważące mniej więcej jedną trzecią wagi stali. Niemagnetyczne. Naturalnie odporny na korozję. Dostępne w wielu stopach, aby dopasować je do konkretnego zastosowania.

Nit rurowy vs. pełny vs. półrurowy – gdzie wygrywa pusta konstrukcja

Funkcja Nit z rurki aluminiowej (całkowicie pusty) Nit półrurowy aluminiowy Solidny nit aluminiowy
Pusta głębia 100% cholewki 45–55% długości trzonu Nic
Siła ustawienia 15–20% substancji stałej 25–30% substancji stałej 100%
Waga Lżejszy Światło Umiarkowany
Grubość ścianki Cienki (0,15–0,30 mm) Umiarkowany Solidny
Odporność na korozję Doskonały (naturalny tlenek) Doskonały (naturalny tlenek) Doskonały (naturalny tlenek)
Magnetyczny Niemagnetyczne Niemagnetyczne Niemagnetyczne
Najlepsze dla Wrażliwe na wagę, niemagnetyczne, sznurowanie, okablowanie Ogólnego przeznaczenia, umiarkowane obciążenia Strukturalna, maksymalna wytrzymałość
Ustawianie prędkości Najszybszy Szybko Powolny


1100 vs. 5052 vs. 5056 – jakiego stopu potrzebujesz?

Stopień Typ Wytrzymałość na rozciąganie Odporność na korozję Najlepsze dla
1100 Czyste aluminium 90 – 130 MPa Doskonały Obudowy niekonstrukcyjne, dekoracyjne, lekkie
5052 Stop 220 – 280 MPa Doskonały Ogólnego przeznaczenia, umiarkowane obciążenia, na zewnątrz
5056 Stop 280 – 350 MPa Doskonały (klasa morska) Wytrzymałe, morskie zespoły konstrukcyjne


Wybierz 1100do zastosowań, w których waga ma kluczowe znaczenie, a wymagania dotyczące wytrzymałości są niskie – wykończenia, obudowy, zespoły dekoracyjne.


Wybierz 5052do lekkich zespołów ogólnego przeznaczenia, gdzie wymagana jest umiarkowana wytrzymałość.


Wybierz 5056w przypadku wyższych wymagań wytrzymałościowych i narażenia na działanie wody morskiej lub słonej.


Dostępne wykończenia

Skończyć Wygląd Najlepsze dla
Zwykły (w stanie uformowanym) Naturalne srebro Ogólnego przeznaczenia, zastosowania wewnętrzne
Przezroczysty anodowany Srebro, lekko wzmocnione Ochrona przed korozją, czysty wygląd
Kolor anodowany Różne kolory Tożsamość marki, dekoracyjna, identyfikacja
Film chemiczny (Alodyna) Odcień złoty/żółty Zabezpieczenie antykorozyjne, baza malarska


Jedno prawdziwe zastosowanie – montaż lekkiego sprzętu turystycznego

Producent lekkiego sprzętu turystycznego i kempingowego potrzebował łącznika do montażu uchwytów kijów trekkingowych i złączy kijków namiotowych. Poprzednie nity stalowe dodawały niepotrzebnego ciężaru – dla ultralekkich turystów liczył się każdy gram. Klient potrzebował trwałego, lekkiego łącznika, który bezpiecznie trzymał się w terenie i przetrwał warunki zewnętrzne.


Dostarczyliśmy nity rurowe aluminiowe 5052 – trzpień 3,0 mm, łeb okrągły 5,5 mm, długość lufy 5,0 mm, przezroczyste anodowane wykończenie. Nity aluminiowe zmniejszyły wagę łącznika o 65% w porównaniu do stali. Anodowane wykończenie zapewniało ochronę antykorozyjną podczas stosowania na zewnątrz. Pusta konstrukcja rozszerzała się przy minimalnej sile – bez uszkodzenia rurek z lekkiego stopu. Klient przetestował 500 nitów na 250 elementach wyposażenia. Po 5000 cykli w terenie zero awarii. Obecnie zamawiają nasze nity rurowe w partiach po 150 000 sztuk rocznie.


Jak produkujemy nity rurowe – produkcja zapewniająca lekkość

Zaczynają od oryginalnych rur aluminiowych. Aluminium jest miękkie i wybacza błędy, co czyni go najłatwiejszym materiałem do produkcji rur – ale wymaga również ostrożnego obchodzenia się, aby uniknąć śladów narzędzi i uszkodzeń powierzchni.


Cięcie rur– Rura aluminiowa jest cięta na precyzyjną długość blanku. Tolerancja: ± 0,02 mm. Ostre oprzyrządowanie zapobiega zadziorom i deformacjom.


Nagłówek– Półfabrykat umieszczany jest w prasie czołowej. Matryca z węglika tworzy łeb (okrągły, płaski lub wpuszczany) na jednym końcu. Polerowane matryce zapobiegają powstawaniu śladów na powierzchni.


Przycinanie i upadki– Flash został usunięty. Eliminacja mikrozadziorów.


Anodowanie (jeśli określono)– Zastosowano bezbarwne lub kolorowe anodowanie w celu zwiększenia ochrony przed korozją.


Kontrola końcowa– 100% sortowanie optyczne. Próbka AQL zweryfikowana ręcznie.


Co sprawia, że ​​to działa w produkcji:


  • Identyfikowalność materiału– Do każdej cewki dołączony jest certyfikat testu młyna i numer wytopu. Możemy prześledzić każdą partię aż do pierwotnego stopu.
  • Elastyczność stopu– W magazynie posiadamy stopy 1100, 5052 i 5056 do różnych zastosowań.
  • Możliwość głośności– Produkujemy nity rurowe aluminiowe w ilościach od 2 000 do 500 000+ sztuk.



Przykładowy czas realizacji:standardowo 5–7 dni; oprzyrządowanie niestandardowe: 15–20 dni.


Jeden nit, osiem kontroli – jak zapewniamy jakość

Nie opieramy się wyłącznie na losowym pobieraniu próbek. Każda partia nitów rurowych przed opuszczeniem naszej fabryki przechodzi przez osiem oddzielnych bramek jakości. Zasada jest prosta: mierz wcześnie, mierz często i nigdy nie zakładaj.



Kontrola średnicy surowca– Przychodzący zapas rur jest mierzony za pomocą mikrometru laserowego. Tolerancja średnicy: ±0,02 mm. Każda cewka spoza tego zakresu jest odrzucana, zanim dotrze na halę produkcyjną.


Kontrola twardości surowca– Próbka z każdej cewki jest badana na twardościomierzu Rockwella. Dopuszczalny zakres różni się w zależności od stopu. Zbyt miękki i nit odkształci się podczas wbijania. Zbyt twardy i rura może pęknąć podczas kielichowania.


Kontrola wyglądu pierwszego artykułu– Po skonfigurowaniu oprzyrządowania pierwsze 10 nitów jest sprawdzanych wzrokowo w powiększeniu. Poszukujemy pęknięć, nierównych łbów, śladów na powierzchni czy zadziorów. Jakakolwiek widoczna wada zatrzymuje prasę.


Kontrola wymiarowa pierwszego artykułu– Pomiarów tych samych 10 nitów dokonuje się na komparatorze optycznym. Przed rozpoczęciem produkcji średnica wewnętrzna, kołnierz zewnętrzny, długość lufy i grubość ścianki muszą mieścić się w granicach tolerancji rysunku.


Kontrole w trakcie procesu– Podczas produkcji masowej operator ściąga 5 nitów co 500 sztuk. Wymiary sprawdzane są za pomocą suwmiarki cyfrowej i wskaźników go/no-go. Jakikolwiek dryft powoduje regulację oprzyrządowania.


Ustawienie testowe (próbne rozszerzanie)– Co 2000 sztuk osadzamy 3 nity w reprezentatywnej próbce materiału (tej samej grubości i typu co Twój montaż). Rozszerzony klincz sprawdza się pod kątem symetrii, szczelności i braku pęknięć. Nie akceptujemy luźnych lub popękanych nitów.


Test mgły solnej (jeśli jest wymagany)– W przypadku nitów zewnętrznych lub anodowanych wysyłamy próbki do naszego laboratorium w celu przeprowadzenia testu mgły solnej ASTM B117. Do partii wydawany jest certyfikat.


Końcowa kontrola wychodząca– Przed pakowaniem każdy nit przechodzi przez sortownik optyczny. Kamery sprawdzają średnicę wewnętrzną, kołnierz zewnętrzny, długość lufy i koncentryczność. Odrzucenia są automatycznie odrzucane. Następnie pobierana jest losowa próbka AQL (poziom II, 1,0) w celu ręcznej weryfikacji.


Nit z rurki aluminiowej, który wytrzymuje wszystkie osiem etapów, jest gotowy do opuszczenia naszej fabryki. Rejestrujemy każdą kontrolę przez pięć lat.


Co mówią nasi klienci – prawdziwe opinie


Pozwalamy naszym klientom mówić za nas. Powyższe zdjęcia przedstawiają prawdziwe opinie producentów, którzy stosowali nasze nity z rur aluminiowych na swoich liniach produkcyjnych – od producentów sprzętu outdoorowego, przez producentów elektroniki, po marki artykułów sportowych.


Wracają do nas z tych samych powodów:


  • Najlżejsza waga– Jedna trzecia ciężaru stali, minimalna masa dodana
  • Niemagnetyczne– Zero zakłóceń w wrażliwej elektronice
  • Stała jakość– Jednakowa grubość ścianki i średnica wewnętrzna, partia po partii
  • Niezawodna dostawa– Próbki wysyłamy w ciągu 5–7 dni, produkcja zgodnie z harmonogramem



Trzy pytania, na które często odpowiadamy

P: „Czy mogę otrzymać próbki przed zamówieniem ilości produkcyjnych?”


Odp.: Tak – oferujemy próbki wszystkich naszych produktów. W przypadku istniejących standardowych specyfikacji próbki są dostarczane bezpłatnie – płacisz tylko koszt wysyłki. W przypadku niestandardowych rozmiarów lub niestandardowych narzędzi dostępność próbek i czas realizacji zależą od konkretnych wymagań. Skontaktuj się z naszym zespołem sprzedaży, przedstawiając rysunek lub specyfikację, a doradzi on w sprawie przykładowych kosztów i harmonogramu dostawy.


P: „Jak nity z rurek aluminiowych wypadają w porównaniu z nitami z rur stalowych do zastosowań zewnętrznych?”


Odp.: Wybór zależy od Twoich priorytetów:


Czynnik Nit z rurki aluminiowej Nit z rurki stalowej
Waga Lżejszy Cięższy
Odporność na korozję Doskonały (naturalny tlenek) Zależy od platerowania
Wytrzymałość Umiarkowany (220–350 MPa) Wyższa (400–500 MPa)
Koszt Wyższy Niżej
Magnetyczny Niemagnetyczne Magnetyczny


Wybierz aluminium, gdy liczy się waga i właściwości niemagnetyczne. Wybierz stal, gdy koszt jest priorytetem, a waga nie stanowi problemu. W przypadku powyższej walizki ze sprzętem turystycznym aluminium było właściwym wyborem – klient potrzebował najlżejszego możliwego zapięcia do ultralekkiego sprzętu.


P: „Jak wybrać odpowiedni stop do mojego zastosowania?”


Odp.: Wybór zależy od wymagań wytrzymałościowych:


1100 – Do zastosowań niekonstrukcyjnych, gdzie masa jest krytyczna, a wytrzymałość nie – elementy wykończeniowe, dekoracyjne, zespoły o niskim obciążeniu.


5052 – Do zastosowań ogólnych, gdzie wymagana jest umiarkowana wytrzymałość i odporność na korozję.


5056– Do zastosowań wymagających wyższej wytrzymałości, w środowiskach morskich i do zastosowań konstrukcyjnych, gdzie wymagana jest maksymalna wytrzymałość lekkiego elementu złącznego.


Jeśli nie masz pewności, prześlij nam szczegóły aplikacji – zalecimy odpowiedni stop w oparciu o wymagania dotyczące obciążenia i warunki środowiskowe.

Gorące Tagi: Producent nitów z rur aluminiowych, dostawca nitów z rur aluminiowych, nity z rur aluminiowych
Powiązana kategoria
Wyślij zapytanie
Prosimy o przesłanie zapytania w poniższym formularzu. Odpowiemy ci w ciągu 24 godzin.
X
Używamy plików cookie, aby zapewnić lepszą jakość przeglądania, analizować ruch w witrynie i personalizować zawartość. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie. Polityka prywatności